Příběh vzniku

Maxmilián

Respektive náš člen rodiny Maxík. To on mi byl inspirací. V době kdy rodina měla těžkou životní situaci, on byl naší oporou. Ten, který ke mně prvně přiběhl s čistým úmyslem mne přivítat a já pro něj od té doby chtěla tvořit to nejlepší.

Maxmilián, Nový začátek

Rok 2016 byl pro mě nejhorším rokem v životě. Než mě napadl projekt Maxmilián, muselo se všechno zhroutit. Říká se, že v životě nejsou materiální věci natolik důležité jako rodina a naše zdraví. Já byla vždy takový snílek, který se hnal za úspěchy a zdraví brala za samozřejmost. Ale pak přišlo jak na hmotné věci tak i na zdraví.

V roce 2013 jsem opustila vysokou školu, kvůli touze založit vlastní podnik. Netrvalo ani dlouho než jsem přišla na to, jakým směrem chci aby se podnik ubíral. Pro většinu to byla bláznivá myšlenka, která jak rychle přišla, tak rychle odejde. Ale já té vizi naprosto podlehla, uchopila se vedení a už své vize nepustila. Tehdy jsem náhodně procházela různé webové stránky, kde se brašnáři, sedláři i ševci z celého světa věnovali ručnímu šití a práci s usní. Od toho momentu jsem si to řemeslo zcela zamilovala a jsem dosud přesvědčená, že už je to vztah na celý život.

Do dvou měsíců po ukončení školy jsem přišla s projektem Preston Imperial a nejednalo se o nic víc než výrobu zaměřenou na nejpropracovanější, technologicky absolutně pokročilé, nejvyladěnější dámské kabelky. Zkrátka  jsem chtěla nabídnout dámám to nejlepší co je člověk schopen vyrobit. Snila jsem o tom naučit se obor brašnáře do těch nejhlubších detailů a osvojit si řemeslo jako nikdy nikdo jiný přede mnou.

 

Design kufříkové kabelky z limitované edice zn. Preston Imperial.

 

 

Sen se stal skutečností

Začala jsem objednávat ruční nástroje z celého světa, protože většina tu nebyla dostupná. Něco se muselo vyrábět i u nás v Čechách na zakázku. Pro plánovanou výrobu jsme společně s přítelem částečně zrekonstruovali svépomocí pár místností ve starém domě nedaleko Hradce Králové, kde se zřídila už hmotná a oficiální dílna projektu Preston Imperial. Nesmírně dlouho trvalo najít ty správné dodavatele i pravé materiály. Pro ten vývoj samotných kabelek a nauku znalostí ve výrobě jsem obětovala mnohé. Čas utíkal tak rychle, že ze dnů byly měsíce a z měsíců roky. Bylo mi jedno, jak dlouho vývoj trvá, vyvíjelo by se dokud by výsledky nebyly přesně podle vize. Ale než se na to vše získaly prostředky, uběhly 3 roky.

 

zlatá verze brokátu
A pak přišlo jak na hmotné věci

28.květen 2016, den po mých 23. narozeninách, mou dílnu zaplavily povodně, jejíž následky vyvrcholily v listopadu, kdy jsem definitivně přišla o to pro mě nejcennější – o svou dílnu. Nástroje naneštěstí přežily, ale ten ztracený prostor mi znemožnil další vývoj a zcela projekt zastavil. Finance pro zajištění náhradního prostoru nebyly a zatím nejsou.

 

 

Tak i na zdraví

 

Aby toho nebylo málo, postihly mojí maminku nejen finanční potíže, ale i velké zdravotní komplikace a doktoři ji po velkých testech sdělili důvodné podezření na zhoubné onemocnění. Začátkem prosince podstoupila velmi složitou operaci. Celá rodina byla pochopitelně úplně na dně. Nemluvě o tom, že pro mě už to bylo nad moje síly. Není nic horšího než, když se Vám před očima hroutí svět a vy s tím nemůžete nic dělat, jen přihlížet jak se to děje.

Po matčině operaci přišly kladné výsledky, prokazující, že po odstranění nádorů by maminka mohla být v pořádku. Zatím je tomu tak dosud. Přeji si, aby se to už nikdy nevrátilo a ani nenastalo nic podobného.

Co jsme ale ještě do poslední chvíle nevěděli kromě matčině nemoci, bylo i jedno nečekané překvapení pro malého brášku i nás ostatní. Mamka získala od své známé jedno kouzelné štěňátko, které do naší rodiny přišlo ještě pár dní před Vánoci.

2017

Po tom všem co se událo, jsem si přála, aby se věci pomalu vracely k normálu. Mamce bylo po zdravotním stavu čím dál lépe, což mě hodně uklidňovalo. Neměla jsem prostor pro složitou výrobu. Snila o obnově svého srdečního projektu Preston Imperial. Maxík se stal naší silnou oporou a dodával nám optimismus.

Zaměřila jsem se na Maxíkův první obojek. Chvilku mi dalo než jsem ho dala technicky obstojně dohromady. Ale po pár dnech byl dokončený a sklidil úspěch. Velmi mě potěšila zpětná vazba od okolí. Tehdy mne prvně napadla myšlenka tvořit na míru i jiným pejskům.  Lidem v okolí se má práce líbila natolik, že se začali ptát, zda budu dělat obojky i na kočičky. V únoru 2017 prvně odstartovala výroba prototypů obojků a položily se tak pomyslné základy společné rodinné firmy na výrobu kvalitních obojků na míru, značky Maxmilián.

 

 

Značka Maxmilián mi hodně pomohla jít dál. Vrátila mi práci, radost, naději i sjednotila rodinu. Věřila jsem, že jsou lidé, kteří hledají vyjímečné věci a to nejen pro sebe ale i pro své mazlíčky. Současně jsem věřila i v to, že jednou bude příležitost se k projektu Preston Imperial vrátit v plné síle, se silnějším zázemím i větší finanční rezervou. Ale i přes vše co se událo, jsem vděčná za každou životní lekci. Ve své podstatě mi to dost hrubě a nelidským způsobem otevřelo oči. Ukázalo mi to, že jsou i důležitější věci. To hlavní je, že jsme všichni zdraví a máme příležitost jít společně dál.

2018, jaro

Po roce příprav otevíráme spolu s partnerem zakázkovou výrobu ručně šitých obojků pro pejsky ale nabídneme i jeden pro kočičky.

 

 

Kateřina Bukovská
zakladatelka značky Maxmilián, prvotřídní ručně šité obojky