Pouze ruční barvení

O našich usních jste se už mohli dočíst v našem článku zde. Už víte z jaké usně obojky tvoříme. Dále Vás obecně seznámíme s barvením. V naší nabídce aktuálně naleznete 5 ručně barvených usní.

Dnešní doba nabízí usně v nespočetném množství odstínů a povrchových úprav. My se ale zaměřujeme pouze na přírodní nebarvenou hlazenici, a její nejlepší výběrovou část jménem krupon. Sériově barvené usně s případně vylepšenou strukturou povrchu pro nás jakoby ztratily svou přirozenost, a staly se z nich všední usně. Když pohladíte přírodní, nebarvenou useň, vidíte a i cítíte její přirozenost. Ukazuje Vám stejně jako lidská povaha svá pozitivní a občas i negativní místa. Pro mne není originál něco, co už je tak moc sériově zasažené. Máme rádi produkci v malém, pod osobním dohledem a s minimálním zásahem.

V dílně Maxmilián, ctíme osobitost, originalitu a tradice. U usně nikdy nezasahujeme do struktury. Barvíme nejkoncentrovanějším pigmentem od americké věhlasné firmy, která začala psát svou historii již v roce 1895 a dodnes si drží prvenství v žebříčku kvality. Pigment nevytváří na usni vrstvu syntetické barvy, tak není potlačena přirozená kresba a kůže může takzvaně dýchat.

K samotnému procesu barvení přistupujeme s úctou a něhou. Před barvením useň pomalu a důkladně připravujeme, tak aby jsme šetrně otevřeli její póry. Do těch pak ve správném momentu vneseme přesné množství pigmentu. Pak zase póry uzavíráme a začíná fáze léčení. Dodáváme usni potřebné množství živin, aby získala hydrataci a pružnost. Každá fáze v procesu v barvení je stejně důležitá a celkově se pak odráží v časové míře, u nás je to konkrétně třídenní záležitost. Když ale svou práci dokončíme, leží už před námi skutečně vznešený kus pravé přírodní usně s osobností. A to nám za ten výsledek stojí.

To jsou pouze obecné informace pro představu. Přesné know how, si pochopitelně uchováme v tajnosti.

A to nejzajímavější nakonec. Ručním barvením usně vznikají unikátní kresby a žádané efekty vznikající samovolně. Jde o přirozenou vlastnost usně, která má tendence sát barvivo někde více, jinde méně. Výsledek je tak pro nás samotné vždy radostným překvapením. Každá ručně barvená useň je sama za sebe neopakovatelný, přirozený originál a tak to má být.